17 Şubat 2019 Pazar

Memurlar için Ek İş ÖnerileriAldığı maaş yoksulluk sınırı altında kalan devlet memurları, atasından dedesinden miras kalmamış ise borç içinde ve çok zor şatlarda geçimlerini sürdürmektedir. Özellikle son zamanlarda gıda ürünlerinde %200 oranında artan fiyatlar ve bu fiyat artışlarının, yani enflasyonun maaşlara yansımamış olması memur kesimini bir hayli zorlamaktadır. Bir devlet memurunun yeni bir ev ve sıfır bir araba alması artık neredeyse imkansız bir hal almıştır. Temel gereksinimler olan ev kirası, çocukların bezi, maması, okulu v.s. nasıl para yetiştireceğini şaşıran memurlar kendilerini hangi ek işi yapabilirim diye internette araştırma yaparken bulmaktadırlar.  Yapığım araştırmalar neticesinde bulduğum iş fikirlerini ben yazayım siz de kendinize en uygun olanını seçin.

Youtube Kanalı açabilirsiniz


Tüm memurların rahatlıkla yapabileceği, yalnızca bilgisayar ve internet bağlantısı yeterli olan kolay bir iştir. Yeterli zamanınız da varsa çektiğiniz videolardan ömür boyunca para kazabilirsiniz. Örneğin nasıl yapılır tarzında videolar çekebilirsiniz ya da çocuğunuz, kediniz ve ya köpeğiniz varsa onlarla beraber ilginç türde videolar oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan hayal gücünüzün ne kadar kuvvetli olduğudur.

Blog Sitesi kurabilirsiniz


Bilgi sahibi olduğunuz herhangi bir konuda blog sitesi açarak para kazanabilirsiniz. Örneğin bilgisayarınız da ya da sinema da sürekli film izleyen biriyseniz, bu filmleri kendinize has bir üslupla yorumlayıp bloğunuzda yayınlayabilirsiniz. Blok açmak için sadece alan adı ve güzel bir tema yeterlidir.

Makale yazarak para kazanabilirsiniz


Makale yazımı ile ilgili en büyük ticaret R10 ve Wmaracı gibi webmaster platformlarında yapılmaktadır. Web sitelerine içerik girmekte zorlanan webmasterlar çareyi ücretli olarak makale yazdırmakta bulmuşlardır. Makale yazma konusunda gerçekten iyiyseniz sizde bu platformlara ücretsiz üye olarak makale yazılır şeklinde ilan verebilirsiniz.

Sanal mağaza açabilirsiniz


Gittigidiyor, Sanalpazar, Yeniçarşım ve N11 gibi siteler üzerinden online mağaza açarak satışlar yapabilirsiniz. Örneğin kendi tasarladığınız ve süslediğiniz bir kolyeyi buralarda satabilirsiniz. Ya da Yurtdışında bir tanıdığınız varsa parfüm gibi uygun fiyatlı ve kolay satılabilecek ürünleri getirtip, pazarlayabilirsiniz.


Bilirkişilik yapabilirsiniz


Diploma, meslekî yeterlilik belgesi, uzmanlık belgesi veya ustalık belgenizin olduğu bir alanda 5 yıl deneyiminiz var ise bilirkişilik yapabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir bölümden 4 yıllık Üniversite mezunu iseniz yılda 2 kez yapılan Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı sınavını kazanmak şartıyla Kamulaştırma davalarında bilirkişilik olabilirsiniz. Özellikle son yıllarda yapılan boru hattı kamulaştırmaları ile bazı bilirkişiler milyoner olmuştur. Burada tek sıkıntı hakim ve savcıların dava ve soruşturmalara hep aynı bilirkişileri çağırmaları ve bu nedenle de ücretlerin eşit bir şekilde dağıtılmamasıdır.

Sinema simülasyon makinesi çalıştırabilirsiniz


Çevrenizde insanların yoğun olduğu bir yerde, örneğin parkta cüzi bir ücret karşılığında film izlettirebilirsiniz. Yaklaşık 10 dakika kadar süren bu filmler izleyenleri filmin içine çekmekte ve eğlendirmektedir. Tabi ki bu iş için yeterli büyüklükte bir de araç gerekmektedir. Gençler bu tarz platformları bayılırlar.

Şişme Oyun Parkı kurabilirsiniz.


Mesai saatleri dışında çocukların yoğun olduğu yerlerde şişme oyun parkı kurabilirsiniz. Şişme oyun parklarının fiyatları her ne kadar yüksek olsa da kısa bir süre içerisinde bu parayı çıkarırsınız.


Siz de memurların yapabileceği ek iş fikirlerini yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

Benzer Yayınlar

Memurlar için Ek İş Önerileri
4/ 5
Oleh

Abone Olun

Yazılarımızı beğeniyor musunuz?Abone Olun Yazılarımı Kaçırmayın.