2 Mart 2019 Cumartesi

Memur maaşları hangi gün ve saat kaçta yatar?Devlet Memuru, devlet vazifelerinde belli bir maaşa bağlı olarak görev yapmakta olan şahıslara, vazifelilere denilmektedir. Ülkemizde devlette milyonlarca yurttaşımız görev yapmaktadır. Bu şahısların 2 milyonu aşanı ise devlet memuru pozisyonunda bulunmaktadır. Bu nedenden devlet memurluğuna dair düzenlemeler, mevzuatlar son derece fazla araştırılmaktadır. Devlet Memurları ile ilgili merak edilen mevzulardan biri ise maaş mevzusudur. Devlet memurlarının maaşları ne zaman yatırılıyor, ayın kaçında yatıyor merak edilmektedir.

Devlet Memuru maaşları ne zaman yatar?

Ülkemizde çalışmakta olan bütün devlet memurlarının maaşları aynı gün yatırılmaktadır. Devlet memurlarının maaşları özel durumlar hariç her ayın 15’inde yatırılmaktadır. Bütün devlet memurlarının tanımlanmış banka hesaplarına ayın 15’inde maaşlar yatırılır. Burada sözü edilen özel durumlar ise; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dinsel bayramlardır. Zira maaşların bu bayramlara denk gelmesi halinde hem devlet memurlarının bayram alışverişlerini daha kolay yapabilmeleri hem de bayramda zorlanmamaları için maaşlar ayın 15’inden evvel yaptırılabilmektedir. Bu gibi özel durumları www.memuryazar.com sitemizde ayrıntılı olarak paylaşıveriyoruz. Bizleri izleyerek gelişmeleri öğrenebilirsiniz. Peki devlet memuru maaşlarının yatırıldığı belli bir saat var mıdır?

Devlet Memuru maaşları saat kaçta yatıyor?

Devlet Memuru maaşların her ayın 15’inde tanımlanmış banka hesabınıza yatırılır. Yalnız bu konuda net bir saat bulunmamaktadır. Ama maaşların genel olarak 00:00 ile 02:00 arasında yatırıldığını görüyoruz. Yani sabah uyandığınızda maaşlarınız yüksek ihtimalle hesabınıza yatmış olacaktır.

Devlet Memuru maaşları evvelleri yalnızca Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank gibi kamu bankalarına yatırılıyordu. Ancak artık herhangi bir özel bankayla da promosyon karşılığında anlaşma yapılabilmektedir.

Bu yazımızda devlet memuru maaşları bankaya ne zaman yatar, gece kaçta yatar, hangi gün yatar, saat kaçta hesaba geçer gibi mevzularda ayrıntılı bilgiler verdik. Konu ile ilgili soru, problem veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Benzer Yayınlar

Memur maaşları hangi gün ve saat kaçta yatar?
4/ 5
Oleh

Abone Olun

Yazılarımızı beğeniyor musunuz?Abone Olun Yazılarımı Kaçırmayın.