12 Mart 2019 Salı

Okula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Olunur?

Okula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Olunur?
Okula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Olunur?

Okula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Olunur?

Talebeler bilhassa bayram tatili türü uzun süren tatillerden sonrasında okula hiç bir şekilde gitmek istemezler. Aynı zamanda çeşitli mühim sınavlardan çekinen talebelerde benzer biçimde okulu kırmak maksatıyla farklı mazeretler uydurmaya çabalamaktadır. İlgili hususta anne ve babalarını kandırabilenler hasta numarası yaparken bir kısmı ise yapamaz ve okula gitmesine rağmen birçok dersin boş olduğunu görünce daha çok canı sıkılıp vaktinin boşa gittiğine dert yanar.

Bahaneler Hangi şekilde Üretilir?

Okul, öğrenim bakımından ulvi olsa da talebeler okulu kırmak amacıyla farklı yalanlar söylemek mecburiyetinde kalmaktadır. Söz konusu yalanlarda hasta olmak maksatıyla en eski yol tebeşir tozudur. Tebeşirin tozunu suya atarak fazlaca abartmamak koşulu ile karıştırılmış olan suyu içiniz. Bu sizin bedeninizin ısısını yükseltecek ve ateşiniz çıkmış gibi görünerek hastalanmanıza sağlayacaktır.
Sabah Anne babanız kalkmadan siz kalkın ve parmağınız ile küçük dilinize elleyip kusabilir ve midenizin kötü olduğunu belirterek hasta taklidi yapılabilir.
Aile sağlık ocağına gidip rahatsız olduğunuzu, midenizin ağrımakta olduğunu ve büyük abdestinizi sulu şekilde yapmakta olduğunuzu belirtirseniz rapor alma fırsatınız doğabilir.
Şevksiz ve yavaş olarak elbiselerinizi giyinmenizin yanında anne babalarınıza halsiz ve kendinizi kötü hissettiğinizi anlatmanız halinde bir ihtimal kandırabilirsiniz.
Annenize veya bayanlara ait bulunan bir mavi renkli far, göz torbalarını boyama türü farklı makyaj malzemeleri ile gözlerinizin alt kısmını mor renk veya hastalıklı şekilde gösterebilirsiniz.
Kahvaltı yerken şevksiz ve yavaşca yiyin. Halinizin olmadığını  ve midenizin ağrımakta olduğunu ifade edin. Tuvalete çabuk bir biçimde gidip kusma numarası yapın.
Alerjiniz veya bir tür hastalığınız çıkmış gibi kafanızı, vücudunuzu kaşıyın. Bilhassa bir tarafınız kızarana değin kaşırsanız sağlıklı olmadığınızı ve uyuz olduğunuzu belirtirseniz okula gitmeme şansınız olabilir.
Aynı zamanda son olarak tamam gitmene gerek yok okula derlerse aileniz hızlıca onaylamazsanız daha inandırıcı olabilirsiniz. Bu ve benzeri daha onlarca yalanlar ile okulu kırabilir ve gitmezsiniz. Her ne kadar etik bir husus değilse de ve iğitim ihmale gelmemesi lazım olan mühim bir durum olsa da bazen kaçak şekilde bu tür numaralar deneyebilirsiniz. Fakat devamlı yapmamanız sizin ve öğreniminiz için güzel olacaktır. Okul ve öğrenimin ulvi olduğunu sonraları çok daha iyi görecek muhtemelen de şimdiki zamanlarınıza bakıp kendi kendinize gülümsüyor olacaksınız.

Benzer Yayınlar

Okula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Olunur?
4/ 5
Oleh

Abone Olun

Yazılarımızı beğeniyor musunuz?Abone Olun Yazılarımı Kaçırmayın.