25 Aralık 2019 Çarşamba

Adıma, üzerime miras var mı? E-Devlet miras sorgulama


Adıma, üzerime miras var mı? E-Devlet miras sorgulama
Adıma, üzerime miras var mı? E-Devlet miras sorgulama
Bu günlerde devlet kurumlarında yapabileceğiniz pek çok işi bundan sonra İnternet üstünden yalnızca bir parola ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ kimlik nosu ile E-Devlet Kapısı aracılığıyla ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Söz konusu sorgulama işlemlerine geçtiğimiz zamanlarda bir yenisi daha geldi. Bundan sonra E-Devlet kapısı üstünden basit bir basitce herhangi bir akrabanızdan üzerinize mal kalıp kalmadığını miras sorgulama sayfası vasıtasıyla bakabiliyorsunuz.

Miras sorgulama işlemi nasıl nereden yapılır?

Miras sorgulama işi E-Devlet üstünden ulaşım sağlanıyor. Fakat bu noktada belli bir ölçüt yer alıyor. Yeni hizmete giren miras sorgulama ile 1990 senesi ve ardından gerçekleşen ölüm sonrası mirasçılık kağıdı  sorgulaması yapılabilecek. Bu iş bilhassa mal bölümü mevzuları ve mal davaları için çok yararlı olacaktır. Miras sorgulamak amacıyla E-Devlet Sitesi üstünde altta da linkini verdiğimiz veraset ilamı arama bölümüne gitmeniz lazımdır. Hizmet Adalet Bakanlığı tarafından verilmektedir.

E-Devlet Miras Sorgulamak Amacıyla Hızlıca TIKLAYIN

Miras sorgulamak maksatıyla üstte verdiğimiz E-Devlet sayfasına giriş yapmanız ve ardından siteye girdikten sonra mal bırakanın T.C. kimlik nosunu yazmanız kafidir. Ardından mal var mı yok mu basit olarak bulabilirsiniz.

Eğer bir E-Devlet parolanız yoksa, size yakınlarınızdaki PTT şubesine başvurarak parolanızı alabilirsiniz. Bu şekilde hem mal sorgulama hem de başka E-Devlet hizmetlerinden basit olarak yararlanabilirsiniz. E-Devlet miras sorgulama ile basit olarak mirasçılık kağıdı almanız mümkündür.

Benzer Yayınlar

Adıma, üzerime miras var mı? E-Devlet miras sorgulama
4/ 5
Oleh

Abone Olun

Yazılarımızı beğeniyor musunuz?Abone Olun Yazılarımı Kaçırmayın.